Analitik platform

miks analitik platformu farklı kaynaklardan gelen finansal verileri tek bir merkezde birleştirir. Sunduğu araçlar ile kurumsal yatırımcıların yatırım stratejilerini oluşturmalarına ve doğru karar vermelerine yardımcı olur.

Nedİr?
Sunduğu strateji geliştirme ortamı, veri yönetim sistemi, performans değerlendirme ve risk analizi araçları ile araştırma ekiplerinin hayatını kolaylaştırır.
Nerede kullanılır?
Yatırım Stratejisi geliştirme, değerlendirme ve analiz etme
Kİmler İçİn uYgun?
Kurumsal yatırımcılar
Yatırım kuruluşlarının araştırma ve portföy yönetimi ekipleri
Varlık alokasyon strateji geliştirme

Varlık sınıfları bazında strateji oluşturabilir, backtest ile geçmiş veriler üzerinde performansını değerlendirebilirsiniz. Oluşturduğunuz stratejiyi, araştırma ekibimiz tarafından geliştirilmiş varlık alokasyon stratejileri ile karşılaştırabilir, performans ve risk analizi yapabilirsiniz..


Faktör strateji geliştirme

Araştırma ekibimiz tarafından test edilerek tasarlanmış ya da kendi oluşturduğunuz faktörleri kullanarak hisse senetleri piyasalarında yatırım stratejileri oluşturabilir, backtest sonuçlarını anında gözlemleyebilirsiniz.


Tüm finansal verilerinizi tek bir noktadan yönetin

miks veri analitik platformu farklı kaynaklardan finansal veriye tek bir noktadan ulaşmanızı ve yönetebilmenizi,  Jupyter notebook uygulaması üzerinden tüm verilere ulaşabilmenizi sağlar.